سعید فریدی دستجردی

فرزند علیرضا به ش. ش 2162 متولد 25/6/61 از دوران کودکی از سن 6-7 سالگی شروع به نواختن تنبک در هنرستان هنرهای زیبا نزد استاد قاسمی آموزش دیدم در این دوران : با اساتیدی چون زنده یاد استاد امید علی نحوی ، ساغری ،  مهدی پور ، پایور و اساتیدی چون افتخاری ، و..... در هنرستان از این اساتید بهره بردم . بعد از اینکه موسیقی از هنرستان هنرهای زیبا خارج شد به پل آذر جنب گز سلطانی آمد و در این جا با اساتیدی چون :

زنده یاد فرهنگ فر ، پایور ، استاد نحوی و ....آشنا شدم . بعد از موسیقی جداگانه به هنرستان موسیقی  که در جلفا تشکیل شد ولی همچنان شاگرد استاد قاسمی شاگردی می کردم بعد از مدتی استاد از هنرستان رفتم نزد اساتید دیگری چون :

آزاد فر ، اشرفی اصفهانی ، جوزدانی ، بخشی ، زنده یاد جهانقربان و در این موقع با اساتیدی چون پرنیان ، کیانی نژاد ، زنده یاد سپنتا ، درخشانی زنده یاد پایور ، زنده یاد استاد امید علی نحوی ، اعرابی ، بدخشان بهره ها گرفتم .

کلاس پنجم دبستان شروع به آموختن دف نوازی و شاگردی نزد اساتیدی چون : رضایت ، شیخ بهایی ، وفایی ، طاهری ، اعرابی ، پیروز نیا و ... پرداختم .

مقطع هنرستان :

وارد هنرستان موسیقی شدم و ساز تخصصی خود را تار انخاب کردم و نزد استاد رضوانی ، شاه ولایتی ، سیاره ، علیجانی ، بدخشان

و هم اکنون در حال حاضر دانشجوی رشته موسیقیدر مقطع کاردانی واحد فرهنگ و هنر ناحیه یک مشغول به تحصیل هستم و در نزد استاد : حسن پور شاگردی می کنم . و از نظرات اساتیدی چون رضایی نژاد ، جم ، فریدی زاده ، ملکی ، هنرمند و ... و مشغول تدریس دف و تنبک در آموزشگاههای رودکی و شورانگیز نزد فرزندان زنده یاد استاد امید علی نحوی (برادران و اساتید نحوی) مشغول به یاد گرفتن و آموختن می کنم .